Informace pro zákazníky! 📝 Objednejte do 12:00 a balík ještě dnes odešleme (neplatí o víkendu) 📦

Velikostní tabulka

JAK ZMĚŘIT VELIKOST NOHY? Velikost nohy se měří pomocí 5 jednoduchých kroků. Budeš potřebovat list papíru, tužku a pravítko.

  1. Polož nohu na papír.
  2. Co nejpřesněji obtáhni chodidlo po celém obvodu.
  3. Směrem k hraně papíru načrtni kolmice od nejvzdálenějších bodů chodidla.
  4. Vzdálenost mezi kolmicemi změř pravítkem.
  5. Výsledek zapiš v centimetrech a převeď ho na správnou velikost tenisek v našich velikostních tabulkách.

Kdy je nejlepší čas zkoušet boty? Určitě ve druhé části dne, kdy je noha už pořádně prokrvená, a tím zvětší svůj objem a ty se tak vyhneš tomu, že vybereš špatnou velikost, která tě později může tlačit nebo způsobovat puchýře.

 

Mají všichni výrobci bot jednotné velikosti? Kdyby všichni výrobci bot měli stejné velikosti, na zemi by se žilo jako v ráji! Minimálně sneakerheadům. Každá značka má bohužel odlišný sizing, proto se vždycky při výběru orientuj podle velikostních tabulek a také podle toho, kolik měří tvá noha v centimetrech.

 

Jak zjistím svoji velikost bot? Svoji velikost bot nejlépe zjistíš tak, že si nohu změříš. Obkresli svou nohu na papír, směrem k hraně papíru načrtni kolmice od nejvzdálenějších bodů chodidla, vzdálenost mezi kolmicemi změř pravítkem a výsledek v centimetrech je ten, podle kterého se budeš orientovat ve velikostních tabulkách.

 

 

Základní parametry pro určení správné velikosti

Pokud chcete dosáhnout toho, že vám tričko bude dokonale sedět, není nic jednoduššího než se zaměřit na jeho rozměry, které následně porovnáte s vašimi mírami. Pro výběr trička budete potřebovat znát:

  • Obvod hrudníku – stačí změřit váš hrudník kolem dokola v jeho nejširší části. Díky tomu tričko nebude příliš těsné ani příliš volné.

  • Délku trička – standardně se měří od ramene k horní části boků, ale záleží jen na vašem stylu. Zatímco někteří lidé mají raději delší trička, jiní preferují kratší střih.

  • Délku rukávů – ano, i rukávy mají při výběru vhodné velikosti své místo. Nejlépe vypadají, pokud překrývají zhruba horní polovinu paží.

Rozměry odpovídající různému číslování standardně najdete v tabulce velikostí. S jejich pomocí pak můžete snadno najít velikost, která bude nejlépe odpovídat vaší stavbě těla, a tak najít tričko, které vám bude s jistotou pasovat přesně podle vašich představ.

Tabulka velikostí triček: Jak vybrat správnou velikost trička?

Rozdíly v tabulkách velikostí

Jenže aby toho nebylo málo, tabulky velikostí se mohou lišit. Hlavní rozdíl spočívá v tom, pro koho jsou trička určená. Například dámská velikost „M“ bude mít jiné rozměry než pánská nebo dětská. Ukázku standardizovaných velikostí triček s krátkým rukávem a rozdílů mezi pánskými, dámskými a dětskými variantami vám poskytne tabulka níže.

 

Pokud jde o velikostní tabulku, je důležité zdůraznit, že hodnota uvedená v tabulce je již vypočtený obvod pásu a ne průměr trička. Když vidíte například velikost "M" s obvodem 100 cm, znamená to, že obvod pásu v této velikosti je 100 cm, nikoliv průměr trička. Tímto způsobem vám tabulka poskytuje přesné informace o šířce pásu v každé velikosti, abyste mohli snadno vybrat ten správný rozměr.

 
                                             A= délka trička   |  B= obvod přes prsa   |   E= Obvod kolem pasu   |   C= délka rukávů